هم اکنون مشکل باز شدن مینی اپ نیز برای بسیاری از کاربران برطرف شد و افرادی که در استفاده از آن مشکل داشتید احتمالا بتوانید از مینی اپ فاندبیس نیز در تلگرام استفاده کنید. از لینک زیر امتحان کنید https://t.me/fundbase_bot/app/
Open in TelegramPosts of صندوقها از نگاه فاندبیس
⭕️ فراصندوقهای محترم لطفا در گزارش پورتفو خود به شکل شفاف درج کنید چه صندوق بخشی خریداری کردید.. صنم گرامی! الان شما گفتی من رفتم صندوق بخشی کیان رو خریدم..خب کدومش رو خواهر من؟ یوتیلیتی؟ سیمان؟ فارماکیان؟ یه اسم نماد سخته بزنی اون جلوش؟ من سرمایهگذار، من رسانه، من تحلیلگر چرا باید بخاطر این نقصهای خندهدار و کودکانه هر روز درگیر باشم؟ اینا همش بخاطر سازمانه! یه فرم استاندارد که نماد و اسم دارایی به شکل استاندارد داخلش مشخص باشه طراحی نمیکنن که صندوق ها همونو پر کنن بفرستن.. هیچ کس، دقت بفرمایید هیچ کس مسئول رسیدگی به این مشکلات نیست و هیچ دغدغه ای ندارند که این موارد واضح و بدیهی برطرف شود..چون رضایت و رفع مشکل سرمایهگذار اهمیتی ندارد! حکم رعیت را داریم!
Open in Telegram👍 ضمن سپاس از بازخورد شما همراهان اگر در باز کردن و بارگزاری کامل مینی اپ تلگرام مشکل دارید و صفحه برای شما لود نمی شود حتما در مرورگر گوشی خود و خارج از تلگرام وارد App.Fundbase.ir شوید و نسخه وب اپ را در گوشی نصب و استفاده کنید.
Open in Telegram⭕️⭕️⭕️ همراهان عزیز تقاضا داریم همگی لطفا مینی اپ را باز کنید و اطلاع دهید که آیا بدون مشکل برای شما باز می شود یا خیر؟ نتیجه را در همین پست کامنت کنید لطفا
Open in TelegramForwarded from طلا از نگاه فاندبیس
🔎 بررسی ترکیب دارایی صندوقهای طلا 🗓منتهی به مهر ۱۴۰۵ 🟠بیشترین شمش :#درنا 🟡بیشترین سکه : #زر ⚫️ بیشترین نقره : #میراث 🔵 بیشترین نقدینگی : #میراث @Fundbase_Gold | فاندبیس مرجع صندوقهای طلا
Open in Telegram💬حباب صندوقهای اهرمی؛ کدام صندوقها باثباتتر معامله شدهاند⁉️ ⌛بررسی میانگین واریانس حباب صندوقهای اهرمی در سه ماه اخیر، دو بُعد متفاوت از وضعیت معاملاتی این صندوقها را نشان میدهد. 📊از نظر میانگین حباب، پیشرو با ۱.۸ درصد در محدوده مثبت قرار دارد. در مقابل، دوایکس با میانگین حباب منفی ۳.۴ درصد، کمترین فاصله منفی را با NAV داشته است. در سمت دیگر، بیدار، توان و جهش با حباب منفی بیش از ۱۰ درصد، بیشترین تخفیف را نسبت به ارزش خالص داراییهای خود تجربه کردهاند. اما نکته مهمتر، بررسی واریانس حبابهاست. 📚واریانس نشان میدهد حباب یک صندوق در طول زمان تا چه اندازه دچار نوسان شده است. به بیان ساده، واریانس کمتر یعنی فاصله قیمت معاملاتی صندوق با NAV در سه ماه گذشته ثبات بیشتری داشته و تغییرات آن محدودتر بوده است. در مقابل، واریانس بالاتر نشان میدهد حباب صندوق نوسانات بیشتری را تجربه کرده و فاصله قیمت بازار با ارزش ذاتی آن بیشتر تغییر کرده است. ✔️بر همین اساس، #جهش با واریانس ۲.۸ و #بیدار با ۲.۹ کمترین نوسان حباب را داشتهاند؛ درحالیکه #پیشرو با ۹.۳ و #دوایکس با ۸.۹ بیشترین واریانس را ثبت کردهاند. 🎞 نکته آموزشی: میانگین حباب و واریانس را باید در کنار یکدیگر بررسی کرد. میانگین حباب مشخص میکند صندوق بهطور متوسط با چه میزان تخفیف یا حباب معامله شده و واریانس نشان میدهد این وضعیت تا چه اندازه باثبات بوده است. برای مثال، حباب منفی بالا در کنار واریانس پایین میتواند نشاندهنده تداوم تخفیف نسبت به NAV باشد؛ اما لزوماً به معنای فرصت خرید نیست. در صندوقهای اهرمی، بررسی روند NAV، ترکیب داراییها، قدرت اهرم و شرایط بازار نیز برای تصمیمگیری ضروری است. @Fundbase_ir | فاندبیس مرجع صندوقهای سرمایهگذاری
Open in Telegram🔥رادان؛ عملکرد بهتر از میانگین بازار در تمام بازههای زمانی 👀بررسی عملکرد صندوق سهامی #رادان در مقایسه با شاخص کل بورس و میانگین صندوقهای سهامی عادی، نشان دهنده یک روند قابل توجه است: رادان در هر چهار بازه ماهانه، سهماهه، ششماهه، بازدهی بالاتری از میانگین صندوقهای سهامی و شاخص کل بورس ثبت کرده است. ✅این برتری در بازههای بلندمدت چشمگیرتر است؛ بهطوریکه در نمودار مقایسهای، بازدهی ششماهه رادان به ۱۶۶.۹ درصد رسیده، درحالیکه میانگین صندوقهای سهامی عادی ۱۱۳.۸ درصد و بازدهی شاخص کل بورس ۱۱۱.۹ درصد بوده است. 🛡اما نقطه قوت رادان فقط بازدهی نیست. در بررسی شاخصهای ریسک ۹۰ روز اخیر، حداکثر افت ۸.۴۹ درصدی و نسبت شارپ ۵.۸۶ به چشم میخورد؛ شاخصهایی که در کنار بازدهی، تصویر کاملتری از عملکرد صندوق ارائه میکنند. 💸از طرف دیگر، بازارگردانی مستمر رادان و تلاش برای حفظ قیمت معاملاتی در نزدیکی NAV، از دیگر ویژگیهای قابل توجه آن است؛ بهطوریکه در اطلاعات معاملاتی ثبتشده، قیمت ۲۳٬۳۱۰ ریالی واحدها در برابر NAV معادل ۲۳٬۱۲۵ ریال قرار داشته است. 📊رادان همچنین با سبدی متنوع از صنایع مختلف، از فلزات و شیمیایی تا دارویی، سیمانی و زراعت، استراتژی متنوعسازی سرمایهگذاری را تمرکز روی سهام با سود تقسیمی (Dividend Focus) را دنبال میکند. ✔️در نهایت، آنچه رادان را قابل بررسی میکند، ترکیب سه ویژگی است: سبقت از میانگین بازار در تمام بازههای مقایسهشده، عملکرد قابل توجه در افق میانمدت و توجه به مدیریت ریسک و فاصله قیمت از NAV. @Fundbase_ir | فاندبیس مرجع صندوقهای سرمایهگذاری
Open in Telegram📊 صندوقهای #بخشی در یک هفته گذشته چه سهمهایی خریدند و از کدام نمادها خارج شدند؟ بررسی معاملات یک هفته اخیر صندوقهای بخشی، از ثبت ۸۸.۸ میلیارد تومان خرید در مقابل ۲۳۷.۶ میلیارد تومان فروش نشان میدهد؛ به این ترتیب، خالص معاملات این صندوقها به ۱۴۸.۷ میلیارد تومان خروج سرمایه رسیده است. 🔴 بزرگترین فروشها: #پالایش: فروش ۱۴۵.۱ میلیارد تومان شپنا و ۵۱.۲ میلیارد تومان شتران #دارایکم: فروش ۱۰ میلیارد تومان وبملت #نمک: فروش ۵.۳ میلیارد تومان عالیس #دارونو: فروش دسبحان، دابور و دپارس 🟢 مهمترین خریدها: #سیمانو: خرید ۳۳.۳ میلیارد تومان ستران و ۷ میلیارد تومان سیلام #آلیاژ: خرید ۱۷.۳ میلیارد تومان فسپا #نمک: خرید ۸.۱ میلیارد تومان غبشهر #فراالگوریتم: خرید ۵.۲ میلیارد تومان غشوکو 🔎 نکته قابلتوجه: سیمانو با خرید چند نماد سیمانی از جمله ستران، سیلام، سشمال و سشرق، تحرکات قابلتوجهی در سمت خرید داشته است. در مقابل، پالایش با فروش مجموعاً ۱۹۶.۳ میلیارد تومان از دو نماد بزرگ پالایشی، بیشترین فروش ثبتشده را به خود اختصاص داده است. 📍 این آمار بر اساس تغییرات مالکیت سهامداران عمده با مالکیت بیش از یک درصد استخراج شده است. برای مشاهده خرید و فروش روزانه و هفتگی صندوق ها 👈🏻 اینجا کلیک کنید
Open in Telegram📊 دزاگرس؛ از داروسازی تا سرمایهگذاری ۶۲۰۰ میلیاردی در نفت ‼️ تحرکات جدید #دزاگرس و برنامههای سرمایهگذاری این شرکت را در کانال "سهام از نگاه فاندبیس" بررسی کردهایم. 🔍 برای مطالعه این تحلیل و دنبال کردن مطالب تخصصی بازار سهام، به کانال سهام فاندبیس سر بزنید: 👇👇👇 [مشاهده پست و عضویت در کانال سهام]
Open in Telegram🔹 صندوق پروژه نیروگاه خورشیدی #نور بعد از ۲ ماه با دامنه نوسان ۳ درصدی بازگشایی شد. @Fundbase_ir | فاندبیس مرجع صندوقهای سرمایهگذاری
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 4 h | 1,519 |
| 15 h | 2,202 |
| 25 h | 3,886 |
- After 24 hours3,886
- Total to date3,886
📊 گزارش ارزش معاملات صندوقهای درآمد ثابت؛ پیشتازی پاسارگاد و تصمیم در ۱۲ آبان 📌 سهم از معاملات: در میان ۹۴ صندوق بررسی شده در ۱۲ آبان، صندوق پاسارگاد با ۸.۷ ٪ سهم از کل معاملات روزانه در جایگاه نخست ایستاد. صندوقهای افران (۷.۲ ٪) و آوند (۶.۶ ٪) در رتبههای بعدی قرار دارند. 📈 نقدشوندگی روزانه: صندوق تصمیم با ثبت نسبت ۳۴.۳۱ ٪ معامله به خالص ارزش دارایی، بیشترین سرعت گردش واحدها را ثبت کرد. پس از آن صندوق دوام با ۹.۸۱ ٪ قرار دارد. ⚖️ جمعبندی: تمرکز بالای معاملات در چند نماد خاص و شکاف نقدشوندگی در رتبههای برتر، از ویژگیهای بارز بازار در این تاریخ است. @Fundbase_ir | فاندبیس مرجع صندوقهای سرمایهگذاری
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 1 h | 584 |
| 8 h | 2,112 |
| 29 h | 3,995 |
- After 1 hour584
- After 6 hours2,112
- After 24 hours3,995
- Total to date3,995
📊 تراز مثبت در سبد اهرمیها؛ پیشتازی وصندوق و دکپسول در معاملات ۱۱ آبان 📈 روند کلی: بازار شاهد برتری خریداران بود. مجموع خرید ۵۷.۹ میلیارد تومان و مجموع فروش ۳۴.۹ میلیارد تومان ثبت شد که منجر به تراز مثبت ۲۳ میلیارد تومانی گشت. 📌 نکات کلیدی: 🔹 پیشتازی وصندوق با ۱۶.۶ میلیارد تومان ورود نقدینگی. 🔹 خروج سنگین ۲۴.۵ میلیارد تومانی از نماد سآبیک توسط نارنج اهرم. ⚖️ جمعبندی: تمایل صندوقها به افزایش وزن در گروههای چندرشتهای و دارویی در مقابل کاهش تمرکز در بخش سیمانی (سآبیک) مشهود است. @Fundbase_ir | فاندبیس مرجع صندوقهای سرمایهگذاری
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 3 h | 1,432 |
| 10 h | 2,364 |
| 32 h | 3,467 |
- After 24 hours3,467
- Total to date3,467
🍟دو صندوق غذایی، دو مسیر متفاوت؛ چرا نبات از طعام پیشی گرفت⁉️ وقتی دو صندوق هر دو روی یک صنعت متمرکز هستند، انتظار میرود تا حد زیادی از روندهای مشترک آن صنعت تأثیر بگیرند؛ اما مقایسه #نبات و #طعام نشان میدهد که آنچه در نهایت بازدهی سرمایهگذار را تعیین میکند، فقط انتخاب صنعت نیست، بلکه ترکیب داراییها و نحوه وزندهی به نمادهای مختلف نیز اهمیت زیادی دارد. در یک ماه اخیر، نبات بازدهی مثبت ۶.۸۹ درصدی ثبت کرده، درحالیکه طعام با افت ۵.۹۲ درصدی مواجه شده است؛ اختلافی ۱۲.۸۱ درصدی که برای دو صندوق از یک گروه، قابلتوجه است. اما منشأ این فاصله کجاست❓ 1️⃣تمرکز متفاوت، حتی در یک صنعت مشترک اگرچه هر دو صندوق در گروه بخشی غذایی قرار دارند، میزان تمرکز آنها بر صنعت محصولات غذایی و آشامیدنی یکسان نیست. این صنعت ۸۰.۸ درصد از پرتفوی نبات را تشکیل میدهد، اما سهم آن در طعام به ۶۳.۹ درصد میرسد. در مقابل، طعام حدود ۱۴.۷ درصد از دارایی خود را به صنعت بیمه و صندوق بازنشستگی اختصاص داده است. بنابراین، عملکرد طعام علاوه بر سهام غذایی، تحت تأثیر صنایع دیگری نیز قرار میگیرد. 2️⃣تفاوت در انتخاب نمادها و وزندهی نگاهی به ترکیب پرتفوی نشان میدهد که حتی در میان نمادهای مشترک نیز تفاوت وزنگذاری قابلتوجه است. برای مثال، وزن «کوچین» در نبات ۱۱.۵۱ درصد است، درحالیکه این سهم در طعام تنها ۳.۴ درصد وزن دارد. در مقابل، «غانیزان» با وزن ۱۴.۴۱ درصد یکی از بزرگترین موقعیتهای طعام است، اما سهم آن در نبات فقط ۲.۱۲ درصد است. همچنین «نوین» با وزن ۱۱.۴ درصد و «بهپاک» با ۵.۷ درصد از موقعیتهای اختصاصی و مهم پرتفوی طعام هستند؛ درحالیکه نبات در نمادهایی مانند «غشاذر» و «غشصفا» وزن بیشتری دارد. در واقع، دو مدیر صندوق با سرمایهگذاری در یک صنعت، ترکیب متفاوتی از شرکتها را انتخاب کردهاند و همین تفاوت میتواند در دورههایی که بازدهی نمادها از یکدیگر فاصله میگیرد، به اختلاف عملکرد منجر شود. 3️⃣برتری نبات فقط به بازه یکماهه محدود نیست نکته جالبتر اینکه عملکرد بهتر نبات صرفاً به ماه اخیر محدود نمیشود: 🚨 بازدهی یکماهه: نبات ۶.۸۹٪ | طعام ۵.۹۲٪- 🚨 بازدهی سهماهه: نبات ۴۳.۳۸٪ | طعام ۲۳.۸۴٪ 🚨 بازدهی ششماهه: نبات ۱۲۸.۵۸٪ | طعام ۱۱۴.۳۳٪ از منظر ریسک نیز نبات وضعیت مطلوبتری دارد؛ نوسان سالانه ۰.۳۲ درصدی در برابر ۰.۳۷ درصد، حداکثر افت ۰.۰۷ درصدی در برابر ۰.۱۶ درصد و نسبت شارپ ۴.۷۸ در برابر ۳.۱۹ برای طعام. ✔️جمعبندی مقایسه نبات و طعام یک نکته مهم را برجسته میکند: انتخاب یک صنعت، تنها نقطه شروع سرمایهگذاری است. در صندوقهای بخشی، انتخاب شرکتها، وزن هر نماد و میزان تمرکز پرتفوی میتواند تفاوت معناداری در نتیجه نهایی ایجاد کند. بنابراین، برای مقایسه دو صندوق غذایی نباید صرفاً به بازدهی آنها نگاه کرد؛ باید دید هر صندوق دقیقاً روی چه شرکتهایی سرمایهگذاری کرده و با چه وزنی در آنها حضور دارد. 🌐 این ابزار در اپ فاندبیس در دسترس شماست و میتوانید تا حداکثر ۴ صندوق را که تمایل داشتید از بخش "مقایسه و همپوشانی" بررسی کنید
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 4 h | 1,481 |
| 11 h | 2,137 |
| 33 h | 2,950 |
- After 6 hours1,481
- Total to date2,950
💭فرض کنید سرمایه ای دارید که میخواهید آن را در یک صندوق سهامی عادی سرمایه گذاری کنید و برای شما "مدیریت فعال" بودن در صندوق مهم است، آنگاه کدام صندوق سهامی عادی مناسب شماست؟ ✔️ در این حالت بر اساس نتیجه رتبه بندی هوشمند اپ فاندبیس ابتدا #دیار اولویت نخست شماست با گردش سبد ۸۴ درصدی. (با نمره ۶۷.۱ از ۱۰۰) و پس از آن #مانا و #امتیاز اولویت های بعد هستند. در ابزار غربالگر پیشرفته اپ فاندبیس (این صفحه) شما بر اساس ترجیحات خود میتوانید لیست متناسب با اولویت های خودتان را در دسته های مختلف صندوقها دریافت کنید.
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 4 h | 2,459 |
| 11 h | 3,408 |
| 33 h | 3,977 |
- After 6 hours2,459
- Total to date3,977
🧱وضعیت بازده صندوقهای بخشی سیمانی 📊این نمودار در حال حاضر بر اساس بازده یک ساله sort شده است. تمامی صندوق ها بازده سالانه بالاتر از شاخص سیمانی را ثبت کرده اند. 🔝 بهترین عملکرد را بین بخشی های سیمانی، صندوق #سیمانیا داشته است. این صندوق بیشترین بازده سالانه و هم بهترین تداوم بازده را نسبت به سایرین کسب کرده است. 🌐این نمودار برای تمامی صندوق های بخشی در صنایع مختلف در اپ فاندبیس در اینجا در دسترس است.
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 5 h | 2,594 |
| 12 h | 3,500 |
| 34 h | 4,030 |
- After 6 hours2,594
- Total to date4,030
Views growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 5 h | 2,663 |
| 12 h | 3,654 |
| 34 h | 4,261 |
- After 6 hours2,663
- Total to date4,261
Views growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 5 h | 1,814 |
| 12 h | 2,399 |
| 34 h | 2,950 |
- After 6 hours1,814
- Total to date2,950
Views growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 1 h | 527 |
| 10 h | 2,028 |
| 28 h | 3,163 |
- After 1 hour527
- After 24 hours3,163
- Total to date3,163
📊 آتیمس خگستر و وپارس را وارد سبد کرد و از فملی و نوری کم کرد 🔎 پورتفو #آتیمس زیر ذره بین فاندبیس صندوق سهامی آتیمس با ارزش دارایی ۲.۵ همت در مهرماه خگستر و وپارس را تازه وارد سبد کرده و سراغ خرید چدن و خبهمن رفته و همزمان از فملی، نوری و تاصیکو کم کرده و از شپدیس و رانیز به طور کامل خارج شده است. بیشترین خرید صندوق از خودرو و محصولات فلزی بوده و بیشترین فروش از شیمیایی و فلزات بوده است. صندوق به ۲ سهم ورود کرده و از ۸ سهم به طور کامل خارج شده و میزان گردش کل سبد نیز ۱۰.۱٪ است. 📍 سنگینترین سهام سبد را #شپنا با ۶.۱٪ از وزن سبد تشکیل میدهد. 🟢 مهمترین خریدها: #خگستر #چدن #وپارس #خبهمن 🔴 مهمترین فروشها: #فملی #نوری #تاصیکو #تاپیکو 🌐 برای ورود به پروفایل "آتیمس" اینجا کلیک کنید
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 5 h | 3,095 |
| 14 h | 4,574 |
| 25 h | 5,197 |
- After 6 hours3,095
- After 24 hours5,197
- Total to date5,197
📊 صدرنشینی صندوق میراث در رتبهبندی بازدهی سهماهه صندوقهای طلا صندوق میراث، متعلق به سبدگردان کوروش، در بازه زمانی سهماهه منتهی به ۱۱ آبان ۱۴۰۵ موفق به کسب رتبه نخست در میان ۳۵ صندوق طلا شده است. این صندوق با ثبت بازدهی ۳۵.۷۴٪ و ایجاد فاصله ۰.۵۱ واحد درصدی نسبت به رقیب دوم خود یعنی زریران (۳۵.۲۳٪)، عملکردی بالاتر از میانگین ۳۱.۲۹ درصدی این گروه دارایی به ثبت رساند. 📌 رتبهبندی برترینها (بازدهی ۳ ماهه): ۱. میراث: ۳۵.۷۴٪ ۲. زریران: ۳۵.۲۳٪ ۳. امرالد: ۳۴.۹۷٪ ۴. قیراط: ۳۴.۸۴٪ ۵. آلتون: ۳۴.۷۵٪ ⚖️ تحلیل کوتاه: در حالی که بازدهی سهماهه طلای ۱۸ عیار ۳۶.۷۵٪ بوده است، صندوقهای برتر توانستهاند بخش بزرگی از این رشد را پوشش دهند. صندوق میراث در بازه ششماهه نیز بازدهی ۲۰.۰۱٪ را ثبت کرده که فراتر از میانگین ۱۶.۸۴ درصدی کل صندوقهای طلا در این مدت است. 📊 فاندبیس؛ مرجع تحلیل صندوقهای سرمایهگذاری @Fundbase_ir | فاندبیس مرجع صندوقهای سرمایهگذاری
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 6 h | 2,609 |
| 15 h | 3,588 |
| 26 h | 4,295 |
- After 6 hours2,609
- After 24 hours4,295
- Total to date4,295
📊 جوانه کوچک اپال، وامیر و غبهار را وارد سبد کرد و از وصندوق و چدن کم کرد 🔎 پورتفو #جوانه_کوچک زیر ذره بین فاندبیس صندوق سهامی جوانه کوچک با ارزش دارایی ۲.۳ همت در مهرماه اپال، وامیر و غبهار را تازه وارد سبد کرده و سراغ خرید سرچشمه و دسبحا رفته و همزمان از وصندوق، چدن و وامین کم کرده و از تنوین و مهرمام به طور کامل خارج شده است. بیشترین خرید صندوق از کانه فلزی و دارو بوده و بیشترین فروش از چند رشته ای و محصولات فلزی بوده است. صندوق به ۲۲ سهم ورود کرده و از ۶ سهم به طور کامل خارج شده و میزان گردش کل سبد نیز ۱۱.۶٪ است. 📍 سنگینترین سهام سبد را #گواهی_شمش_طلا با ۶.۱٪ از وزن سبد تشکیل میدهد. 🟢 مهمترین خریدها: #اپال #سرچشمه #دسبحا #وامیر 🔴 مهمترین فروشها: #وصندوق #چدن #وامین #تنوین 🌐 برای ورود به پروفایل "جوانه کوچک" اینجا کلیک کنید
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 6 h | 2,724 |
| 26 h | 3,838 |
- After 6 hours2,724
- After 24 hours3,838
- Total to date3,838
🥇گوهر؛ بازدهی بالاتر از میانگین صندوقهای طلا در بازههای مختلف 👀بررسی عملکرد صندوق طلای #گوهر نشان میدهد این صندوق در بازه یکساله، بازدهی ۱۳۴ درصدی را ثبت کرده؛ درحالیکه میانگین بازدهی صندوقهای طلا در همین مدت ۱۳۱.۷ درصد بوده است. 📊این برتری در سایر بازهها نیز دیده میشود: 🟢بازدهی ۶ ماهه: ۲۳.۳٪ در مقابل میانگین ۲۲٪ 🟢بازدهی ۳ ماهه: ۴۴.۱٪ در مقابل میانگین ۴۳.۹٪ 📊از نظر ترکیب داراییها، حدود ۸۹ درصد پرتفوی گوهر به شمش طلا و ۱۰ درصد به سکه اختصاص دارد که بخش عمده دارایی صندوق در شمش طلا سرمایهگذاری شده است. 🔝در کنار عملکرد بازدهی، ارزش معاملات روزانه صندوق بهطور میانگین به ۳۶۴ میلیارد تومان رسیده که نشاندهنده حجم معاملات خوب این صندوق است. مجموع دارایی تحت مدیریت گوهر نیز به ۳۰.۴ همت رسیده است. 😇نمودار تغییرات دارایی تحت مدیریت صندوق طی ۳ ماه گذشته نیز رشد حدود ۴۰ درصدی را نشان میدهد. 🔹مجموع این شاخصها، گوهر را به یکی از صندوقهای قابلتوجه بازار طلا برای بررسی و مقایسه تبدیل میکند. @Fundbase_ir | فاندبیس مرجع صندوقهای سرمایهگذاری
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 7 h | 3,201 |
| 27 h | 4,586 |
- After 6 hours3,201
- After 24 hours4,586
- Total to date4,586
📊 موج بمپنا را وارد سبد کرد و از بفجر کم کرد 🔎 پورتفو #موج زیر ذره بین فاندبیس صندوق اهرمی موج با ارزش دارایی ۳۱.۶ همت در مهرماه بمپنا را تازه وارد سبد کرده و سراغ خرید فملی و وخاور رفته و همزمان از بفجر کم کرده و از مبین و سفارس به طور کامل خارج شده است. بیشترین خرید صندوق از سرمایه گذاری و فلزات بوده و بیشترین فروش از برق و سیمان بوده است. صندوق به ۱ سهم ورود کرده و از ۲ سهم به طور کامل خارج شده و میزان گردش کل سبد نیز ۸.۴٪ است. 📍 سنگینترین سهام سبد را #تاصیکو با ۱۶.۲٪ از وزن سبد تشکیل میدهد. 🟢 مهمترین خریدها: #فملی #وخاور #سشرق #وبانک 🔴 مهمترین فروشها: #مبین #بفجر #سفارس 🌐 برای ورود به پروفایل "موج" اینجا کلیک کنید
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 7 h | 1,722 |
| 27 h | 2,300 |
- After 6 hours1,722
- After 24 hours2,300
- Total to date2,300
🤔در یک ماه اخیر، پولها از کدام صنعت بیشتر خارج شدند❓ 🔎 بررسی جریان نقدینگی در یک ماه گذشته، نشان میدهد که پول از صنایع بزرگ و مطرح بازار در حال خروج بوده اما کدام صنعت بیشترین خروج پول را داشته؟ ❌صنعت "بانک و موسسات اعتباری" بیشترین خروج پول را با ۷,۲۳۷ میلیارد تومان داشته اند. ❌ بعد از بانکی نیز صنعت "فلزات اساسی" بیشترین خروج پول را با ۷,۱۲۱ میلیارد تومان داشته. ❌در بین صنایع بالا نیز کمترین خروج پول را صنعت "زراعت" با ۲۲۹ میلیارد تومان داشته است. @Fundbase_ir | فاندبیس مرجع صندوقهای سرمایهگذاری
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 7 h | 1,725 |
| 27 h | 2,310 |
- After 6 hours1,725
- After 24 hours2,310
- Total to date2,310
Views growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 8 h | 3,112 |
| 28 h | 3,787 |
- After 6 hours3,112
- After 24 hours3,787
- Total to date3,787
📊 تحلیل تداوم بازدهی صندوقهای بخشی؛ صدرنشینی فلزا در رقابت یکساله صندوق فلزا، متعلق به سبد گردان پاداش سرمایه، با کسب امتیاز ۸۰ از ۱۰۰ موفق شد جایگاه نخست را در شاخص تداوم بازدهی میان ۵۸ صندوق بخشی به دست آورد. این صندوق با فاصله ۲.۸ امتیازی نسبت به رقیب دوم (بانکو با امتیاز ۷۷.۲)، ثبات عملکردی خود را در بازه یکساله تثبیت کرده است. بررسی روند رتبه بازدهی نشان میدهد فلزا در بازههای ۶ و ۱۲ ماهه نیز موفق به حفظ رتبه ۱ شده است. 📌 لیست برترینهای تداوم بازدهی: ۱. فلزا: ۸۰ ۲. بانکو: ۷۷.۲ ۳. فلزفارابی: ۷۶.۸ ۴. اتوآگاه: ۷۳.۵ ۵. آلیاژ: ۷۲.۵ ⚖️ جمعبندی: امتیاز بالای تداوم بازدهی در صندوقهای پیشرو، نشاندهنده توانایی تیم مدیریتی در حفظ ثبات عملکرد در شرایط مختلف بازار است که فلزا در بازه منتهی به ۱۱ آبان ۱۴۰۵، بهترین عملکرد را در این شاخص ثبت کرده است. #صندوق_بخشی #بازار_سرمایه #تحلیل_بازدهی @Fundbase_ir | فاندبیس مرجع صندوقهای سرمایهگذاری
Open in TelegramViews growthHide views growth
Views growth
Hours after publication
Show as table
| Hours after publication | Views |
|---|---|
| 0 h | 0 |
| 8 h | 2,904 |
| 28 h | 3,333 |
- After 6 hours2,904
- After 24 hours3,333
- Total to date3,333