Посты канала صندوق‌ها از نگاه فاندبیس

сначала новые

#34877Текстизменён
Просмотры928−71%к среднему
Пересылки4
Реакции9
Комментарии1
#34875Фотоизменён
Просмотры1 854−43%к среднему
Пересылки9
Реакции65
Комментарии8
#34874Текстизменён
Просмотры1 761−46%к среднему
Пересылки2
Реакции15
Комментарии1
#34871Фото
Просмотры1 997−38%к среднему
Пересылки4
Реакции11
Комментарии0
#34870Фото

💬حباب صندوق‌های اهرمی؛ کدام صندوق‌ها باثبات‌تر معامله شده‌اند⁉️ ⌛بررسی میانگین واریانس حباب صندوق‌های اهرمی در سه ماه اخیر، دو بُعد متفاوت از وضعیت معاملاتی این صندوق‌ها را نشان می‌دهد. 📊از نظر میانگین حباب، پیشرو با ۱.۸ درصد در محدوده مثبت قرار دارد. در مقابل، دوایکس با میانگین حباب منفی ۳.۴ درصد، کمترین فاصله منفی را با NAV داشته است. در سمت دیگر، بیدار، توان و جهش با حباب منفی بیش از ۱۰ درصد، بیشترین تخفیف را نسبت به ارزش خالص دارایی‌های خود تجربه کرده‌اند. اما نکته مهم‌تر، بررسی واریانس حباب‌هاست. 📚واریانس نشان می‌دهد حباب یک صندوق در طول زمان تا چه اندازه دچار نوسان شده است. به بیان ساده، واریانس کمتر یعنی فاصله قیمت معاملاتی صندوق با NAV در سه ماه گذشته ثبات بیشتری داشته و تغییرات آن محدودتر بوده است. در مقابل، واریانس بالاتر نشان می‌دهد حباب صندوق نوسانات بیشتری را تجربه کرده و فاصله قیمت بازار با ارزش ذاتی آن بیشتر تغییر کرده است. ✔️بر همین اساس، #جهش با واریانس ۲.۸ و #بیدار با ۲.۹ کمترین نوسان حباب را داشته‌اند؛ درحالی‌که #پیشرو با ۹.۳ و #دوایکس با ۸.۹ بیشترین واریانس را ثبت کرده‌اند. 🎞 نکته آموزشی: میانگین حباب و واریانس را باید در کنار یکدیگر بررسی کرد. میانگین حباب مشخص می‌کند صندوق به‌طور متوسط با چه میزان تخفیف یا حباب معامله شده و واریانس نشان می‌دهد این وضعیت تا چه اندازه باثبات بوده است. برای مثال، حباب منفی بالا در کنار واریانس پایین می‌تواند نشان‌دهنده تداوم تخفیف نسبت به NAV باشد؛ اما لزوماً به معنای فرصت خرید نیست. در صندوق‌های اهرمی، بررسی روند NAV، ترکیب دارایی‌ها، قدرت اهرم و شرایط بازار نیز برای تصمیم‌گیری ضروری است. @Fundbase_ir | فاندبیس ‎مرجع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

Открыть в Telegram
Просмотры2 256−30%к среднему
Пересылки15
Реакции14
Комментарии0
#34868Фото

🔥رادان؛ عملکرد بهتر از میانگین بازار در تمام بازه‌های زمانی 👀بررسی عملکرد صندوق سهامی #رادان در مقایسه با شاخص کل بورس و میانگین صندوق‌های سهامی عادی، نشان دهنده یک روند قابل توجه است: رادان در هر چهار بازه ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، بازدهی بالاتری از میانگین صندوق‌های سهامی و شاخص کل بورس ثبت کرده است. ✅این برتری در بازه‌های بلندمدت چشمگیرتر است؛ به‌طوری‌که در نمودار مقایسه‌ای، بازدهی شش‌ماهه رادان به ۱۶۶.۹ درصد رسیده، درحالی‌که میانگین صندوق‌های سهامی عادی ۱۱۳.۸ درصد و بازدهی شاخص کل بورس ۱۱۱.۹ درصد بوده است. 🛡اما نقطه قوت رادان فقط بازدهی نیست. در بررسی شاخص‌های ریسک ۹۰ روز اخیر، حداکثر افت ۸.۴۹ درصدی و نسبت شارپ ۵.۸۶ به چشم می‌خورد؛ شاخص‌هایی که در کنار بازدهی، تصویر کامل‌تری از عملکرد صندوق ارائه می‌کنند. 💸از طرف دیگر، بازارگردانی مستمر رادان و تلاش برای حفظ قیمت معاملاتی در نزدیکی NAV، از دیگر ویژگی‌های قابل توجه آن است؛ به‌طوری‌که در اطلاعات معاملاتی ثبت‌شده، قیمت ۲۳٬۳۱۰ ریالی واحدها در برابر NAV معادل ۲۳٬۱۲۵ ریال قرار داشته است. 📊رادان همچنین با سبدی متنوع از صنایع مختلف، از فلزات و شیمیایی تا دارویی، سیمانی و زراعت، استراتژی متنوع‌سازی سرمایه‌گذاری را تمرکز روی سهام با سود تقسیمی (Dividend Focus) را دنبال می‌کند. ✔️در نهایت، آنچه رادان را قابل بررسی می‌کند، ترکیب سه ویژگی است: سبقت از میانگین بازار در تمام بازه‌های مقایسه‌شده، عملکرد قابل توجه در افق میان‌مدت و توجه به مدیریت ریسک و فاصله قیمت از NAV. @Fundbase_ir | فاندبیس ‎مرجع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

Открыть в Telegram
Просмотры2 015−38%к среднему
Пересылки9
Реакции14
Комментарии0
#34867Фото

📊 صندوق‌های #بخشی در یک هفته گذشته چه سهم‌هایی خریدند و از کدام نمادها خارج شدند؟ بررسی معاملات یک هفته اخیر صندوق‌های بخشی، از ثبت ۸۸.۸ میلیارد تومان خرید در مقابل ۲۳۷.۶ میلیارد تومان فروش نشان می‌دهد؛ به این ترتیب، خالص معاملات این صندوق‌ها به ۱۴۸.۷ میلیارد تومان خروج سرمایه رسیده است. 🔴 بزرگ‌ترین فروش‌ها: #پالایش: فروش ۱۴۵.۱ میلیارد تومان شپنا و ۵۱.۲ میلیارد تومان شتران #دارایکم: فروش ۱۰ میلیارد تومان وبملت #نمک: فروش ۵.۳ میلیارد تومان عالیس #دارونو: فروش دسبحان، دابور و دپارس 🟢 مهم‌ترین خریدها: #سیمانو: خرید ۳۳.۳ میلیارد تومان ستران و ۷ میلیارد تومان سیلام #آلیاژ: خرید ۱۷.۳ میلیارد تومان فسپا #نمک: خرید ۸.۱ میلیارد تومان غبشهر #فراالگوریتم: خرید ۵.۲ میلیارد تومان غشوکو 🔎 نکته قابل‌توجه: سیمانو با خرید چند نماد سیمانی از جمله ستران، سیلام، سشمال و سشرق، تحرکات قابل‌توجهی در سمت خرید داشته است. در مقابل، پالایش با فروش مجموعاً ۱۹۶.۳ میلیارد تومان از دو نماد بزرگ پالایشی، بیشترین فروش ثبت‌شده را به خود اختصاص داده است. 📍 این آمار بر اساس تغییرات مالکیت سهامداران عمده با مالکیت بیش از یک درصد استخراج شده است. برای مشاهده خرید و فروش روزانه و هفتگی صندوق ها 👈🏻 اینجا کلیک کنید

Открыть в Telegram
Просмотры2 015−38%к среднему
Пересылки8
Реакции10
Комментарии0
#34866Текст
Просмотры2 052−37%к среднему
Пересылки6
Реакции7
Комментарии0
#34862Фото
Просмотры3 886+20%к среднему
Пересылки9
Реакции23
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
4 ч1 519
15 ч2 202
25 ч3 886
  1. Через 24 часа3 886
  2. Всего сейчас3 886
#34861Фото
Просмотры3 995+23%к среднему
Пересылки6
Реакции23
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
1 ч584
8 ч2 112
29 ч3 995
  1. Через 1 час584
  2. Через 6 часов2 112
  3. Через 24 часа3 995
  4. Всего сейчас3 995
#34860Фотоизменён
Просмотры3 467+7%к среднему
Пересылки10
Реакции25
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
3 ч1 432
10 ч2 364
32 ч3 467
  1. Через 24 часа3 467
  2. Всего сейчас3 467
#34859Фото

🍟دو صندوق غذایی، دو مسیر متفاوت؛ چرا نبات از طعام پیشی گرفت⁉️ وقتی دو صندوق هر دو روی یک صنعت متمرکز هستند، انتظار می‌رود تا حد زیادی از روندهای مشترک آن صنعت تأثیر بگیرند؛ اما مقایسه #نبات و #طعام نشان می‌دهد که آنچه در نهایت بازدهی سرمایه‌گذار را تعیین می‌کند، فقط انتخاب صنعت نیست، بلکه ترکیب دارایی‌ها و نحوه وزن‌دهی به نمادهای مختلف نیز اهمیت زیادی دارد. در یک ماه اخیر، نبات بازدهی مثبت ۶.۸۹ درصدی ثبت کرده، درحالی‌که طعام با افت ۵.۹۲ درصدی مواجه شده است؛ اختلافی ۱۲.۸۱ درصدی که برای دو صندوق از یک گروه، قابل‌توجه است. اما منشأ این فاصله کجاست❓ 1️⃣تمرکز متفاوت، حتی در یک صنعت مشترک اگرچه هر دو صندوق در گروه بخشی غذایی قرار دارند، میزان تمرکز آن‌ها بر صنعت محصولات غذایی و آشامیدنی یکسان نیست. این صنعت ۸۰.۸ درصد از پرتفوی نبات را تشکیل می‌دهد، اما سهم آن در طعام به ۶۳.۹ درصد می‌رسد. در مقابل، طعام حدود ۱۴.۷ درصد از دارایی خود را به صنعت بیمه و صندوق بازنشستگی اختصاص داده است. بنابراین، عملکرد طعام علاوه بر سهام غذایی، تحت تأثیر صنایع دیگری نیز قرار می‌گیرد. 2️⃣تفاوت در انتخاب نمادها و وزن‌دهی نگاهی به ترکیب پرتفوی نشان می‌دهد که حتی در میان نمادهای مشترک نیز تفاوت وزن‌گذاری قابل‌توجه است. برای مثال، وزن «کوچین» در نبات ۱۱.۵۱ درصد است، درحالی‌که این سهم در طعام تنها ۳.۴ درصد وزن دارد. در مقابل، «غانیزان» با وزن ۱۴.۴۱ درصد یکی از بزرگ‌ترین موقعیت‌های طعام است، اما سهم آن در نبات فقط ۲.۱۲ درصد است. همچنین «نوین» با وزن ۱۱.۴ درصد و «بهپاک» با ۵.۷ درصد از موقعیت‌های اختصاصی و مهم پرتفوی طعام هستند؛ درحالی‌که نبات در نمادهایی مانند «غشاذر» و «غشصفا» وزن بیشتری دارد. در واقع، دو مدیر صندوق با سرمایه‌گذاری در یک صنعت، ترکیب متفاوتی از شرکت‌ها را انتخاب کرده‌اند و همین تفاوت می‌تواند در دوره‌هایی که بازدهی نمادها از یکدیگر فاصله می‌گیرد، به اختلاف عملکرد منجر شود. 3️⃣برتری نبات فقط به بازه یک‌ماهه محدود نیست نکته جالب‌تر اینکه عملکرد بهتر نبات صرفاً به ماه اخیر محدود نمی‌شود: 🚨 بازدهی یک‌ماهه: نبات ۶.۸۹٪ | طعام ۵.۹۲٪- 🚨 بازدهی سه‌ماهه: نبات ۴۳.۳۸٪ | طعام ۲۳.۸۴٪ 🚨 بازدهی شش‌ماهه: نبات ۱۲۸.۵۸٪ | طعام ۱۱۴.۳۳٪ از منظر ریسک نیز نبات وضعیت مطلوب‌تری دارد؛ نوسان سالانه ۰.۳۲ درصدی در برابر ۰.۳۷ درصد، حداکثر افت ۰.۰۷ درصدی در برابر ۰.۱۶ درصد و نسبت شارپ ۴.۷۸ در برابر ۳.۱۹ برای طعام. ✔️جمع‌بندی مقایسه نبات و طعام یک نکته مهم را برجسته می‌کند: انتخاب یک صنعت، تنها نقطه شروع سرمایه‌گذاری است. در صندوق‌های بخشی، انتخاب شرکت‌ها، وزن هر نماد و میزان تمرکز پرتفوی می‌تواند تفاوت معناداری در نتیجه نهایی ایجاد کند. بنابراین، برای مقایسه دو صندوق غذایی نباید صرفاً به بازدهی آن‌ها نگاه کرد؛ باید دید هر صندوق دقیقاً روی چه شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کرده و با چه وزنی در آن‌ها حضور دارد. 🌐 این ابزار در اپ فاندبیس در دسترس شماست و میتوانید تا حداکثر ۴ صندوق را که تمایل داشتید از بخش "مقایسه و همپوشانی" بررسی کنید

Открыть в Telegram
Просмотры2 950−9%к среднему
Пересылки19
Реакции25
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
4 ч1 481
11 ч2 137
33 ч2 950
  1. Через 6 часов1 481
  2. Всего сейчас2 950
#34858Фото
Просмотры3 977+23%к среднему
Пересылки9
Реакции21
Комментарии1
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
4 ч2 459
11 ч3 408
33 ч3 977
  1. Через 6 часов2 459
  2. Всего сейчас3 977
#34857Фото
Просмотры4 030+25%к среднему
Пересылки14
Реакции14
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
5 ч2 594
12 ч3 500
34 ч4 030
  1. Через 6 часов2 594
  2. Всего сейчас4 030
#34856Фото
Просмотры4 261+32%к среднему
Пересылки3
Реакции11
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
5 ч2 663
12 ч3 654
34 ч4 261
  1. Через 6 часов2 663
  2. Всего сейчас4 261
#34855Фото
Просмотры2 950−9%к среднему
Пересылки2
Реакции7
Комментарии1
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
5 ч1 814
12 ч2 399
34 ч2 950
  1. Через 6 часов1 814
  2. Всего сейчас2 950
#34853Фото
Просмотры3 163−2%к среднему
Пересылки4
Реакции13
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
1 ч527
10 ч2 028
28 ч3 163
  1. Через 1 час527
  2. Через 24 часа3 163
  3. Всего сейчас3 163
#34852Фото
Просмотры5 197+61%к среднему
Пересылки33
Реакции21
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
5 ч3 095
14 ч4 574
25 ч5 197
  1. Через 6 часов3 095
  2. Через 24 часа5 197
  3. Всего сейчас5 197
#34851Фото

📊 صدرنشینی صندوق میراث در رتبه‌بندی بازدهی سه‌ماهه صندوق‌های طلا صندوق میراث، متعلق به سبدگردان کوروش، در بازه زمانی سه‌ماهه منتهی به ۱۱ آبان ۱۴۰۵ موفق به کسب رتبه نخست در میان ۳۵ صندوق طلا شده است. این صندوق با ثبت بازدهی ۳۵.۷۴٪ و ایجاد فاصله ۰.۵۱ واحد درصدی نسبت به رقیب دوم خود یعنی زریران (۳۵.۲۳٪)، عملکردی بالاتر از میانگین ۳۱.۲۹ درصدی این گروه دارایی به ثبت رساند. 📌 رتبه‌بندی برترین‌ها (بازدهی ۳ ماهه): ۱. میراث: ۳۵.۷۴٪ ۲. زریران: ۳۵.۲۳٪ ۳. امرالد: ۳۴.۹۷٪ ۴. قیراط: ۳۴.۸۴٪ ۵. آلتون: ۳۴.۷۵٪ ⚖️ تحلیل کوتاه: در حالی که بازدهی سه‌ماهه طلای ۱۸ عیار ۳۶.۷۵٪ بوده است، صندوق‌های برتر توانسته‌اند بخش بزرگی از این رشد را پوشش دهند. صندوق میراث در بازه شش‌ماهه نیز بازدهی ۲۰.۰۱٪ را ثبت کرده که فراتر از میانگین ۱۶.۸۴ درصدی کل صندوق‌های طلا در این مدت است. 📊 فاندبیس؛ مرجع تحلیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری @Fundbase_ir | فاندبیس ‎مرجع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

Открыть в Telegram
Просмотры4 295+33%к среднему
Пересылки22
Реакции24
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
6 ч2 609
15 ч3 588
26 ч4 295
  1. Через 6 часов2 609
  2. Через 24 часа4 295
  3. Всего сейчас4 295
#34850Фото
Просмотры3 838+19%к среднему
Пересылки18
Реакции16
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
6 ч2 724
26 ч3 838
  1. Через 6 часов2 724
  2. Через 24 часа3 838
  3. Всего сейчас3 838
#34849Фото

🥇گوهر؛ بازدهی بالاتر از میانگین صندوق‌های طلا در بازه‌های مختلف 👀بررسی عملکرد صندوق طلای #گوهر نشان می‌دهد این صندوق در بازه یک‌ساله، بازدهی ۱۳۴ درصدی را ثبت کرده؛ درحالی‌که میانگین بازدهی صندوق‌های طلا در همین مدت ۱۳۱.۷ درصد بوده است. 📊این برتری در سایر بازه‌ها نیز دیده می‌شود: 🟢بازدهی ۶ ماهه: ۲۳.۳٪ در مقابل میانگین ۲۲٪ 🟢بازدهی ۳ ماهه: ۴۴.۱٪ در مقابل میانگین ۴۳.۹٪ 📊از نظر ترکیب دارایی‌ها، حدود ۸۹ درصد پرتفوی گوهر به شمش طلا و ۱۰ درصد به سکه اختصاص دارد که بخش عمده دارایی صندوق در شمش طلا سرمایه‌گذاری شده است. 🔝در کنار عملکرد بازدهی، ارزش معاملات روزانه صندوق به‌طور میانگین به ۳۶۴ میلیارد تومان رسیده که نشان‌دهنده حجم معاملات خوب این صندوق است. مجموع دارایی تحت مدیریت گوهر نیز به ۳۰.۴ همت رسیده است. 😇نمودار تغییرات دارایی تحت مدیریت صندوق طی ۳ ماه گذشته نیز رشد حدود ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد. 🔹مجموع این شاخص‌ها، گوهر را به یکی از صندوق‌های قابل‌توجه بازار طلا برای بررسی و مقایسه تبدیل می‌کند. @Fundbase_ir | فاندبیس ‎مرجع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

Открыть в Telegram
Просмотры4 586+42%к среднему
Пересылки13
Реакции15
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
7 ч3 201
27 ч4 586
  1. Через 6 часов3 201
  2. Через 24 часа4 586
  3. Всего сейчас4 586
#34848Фото
Просмотры2 300−29%к среднему
Пересылки17
Реакции18
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
7 ч1 722
27 ч2 300
  1. Через 6 часов1 722
  2. Через 24 часа2 300
  3. Всего сейчас2 300
#34847Фото
Просмотры2 310−29%к среднему
Пересылки14
Реакции15
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
7 ч1 725
27 ч2 310
  1. Через 6 часов1 725
  2. Через 24 часа2 310
  3. Всего сейчас2 310
#34846Текст
Просмотры3 787+17%к среднему
Пересылки9
Реакции20
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
8 ч3 112
28 ч3 787
  1. Через 6 часов3 112
  2. Через 24 часа3 787
  3. Всего сейчас3 787
#34845Фото

📊 تحلیل تداوم بازدهی صندوق‌های بخشی؛ صدرنشینی فلزا در رقابت یک‌ساله صندوق فلزا، متعلق به سبد گردان پاداش سرمایه، با کسب امتیاز ۸۰ از ۱۰۰ موفق شد جایگاه نخست را در شاخص تداوم بازدهی میان ۵۸ صندوق بخشی به دست آورد. این صندوق با فاصله ۲.۸ امتیازی نسبت به رقیب دوم (بانکو با امتیاز ۷۷.۲)، ثبات عملکردی خود را در بازه یک‌ساله تثبیت کرده است. بررسی روند رتبه بازدهی نشان می‌دهد فلزا در بازه‌های ۶ و ۱۲ ماهه نیز موفق به حفظ رتبه ۱ شده است. 📌 لیست برترین‌های تداوم بازدهی: ۱. فلزا: ۸۰ ۲. بانکو: ۷۷.۲ ۳. فلزفارابی: ۷۶.۸ ۴. اتوآگاه: ۷۳.۵ ۵. آلیاژ: ۷۲.۵ ⚖️ جمع‌بندی: امتیاز بالای تداوم بازدهی در صندوق‌های پیشرو، نشان‌دهنده توانایی تیم مدیریتی در حفظ ثبات عملکرد در شرایط مختلف بازار است که فلزا در بازه منتهی به ۱۱ آبان ۱۴۰۵، بهترین عملکرد را در این شاخص ثبت کرده است. #صندوق_بخشی #بازار_سرمایه #تحلیل_بازدهی @Fundbase_ir | فاندبیس ‎مرجع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

Открыть в Telegram
Просмотры3 333+3%к среднему
Пересылки9
Реакции23
Комментарии0
Динамика просмотровСкрыть динамику

Рост просмотров

Часов после публикации

Показать таблицей
Часов после публикацииПросмотры
0 ч0
8 ч2 904
28 ч3 333
  1. Через 6 часов2 904
  2. Через 24 часа3 333
  3. Всего сейчас3 333