Posts of Fundvesting | فاندوستینگ

newest first

#3974Photo

نقرسا در صدر جدول بازدهی در دوره منفی بازار نقره 📌یک ماه گذشته برای صندوق‌های نقره با اصلاح قیمت و بازدهی منفی همراه بوده؛ به‌طوری‌که تمامی صندوق‌های این گروه در این بازه کاهش ارزش را تجربه کرده‌اند. با این حال، شدت افت قیمت‌ها یکسان نبوده و اختلاف عملکرد صندوق‌ها قابل‌توجه است. 🕯در این میان، نقرسا با ثبت بازدهی منفی ۰.۴۶ درصد، کمترین افت را در میان صندوق‌های نقره داشته و در صدر جدول بازدهی یک‌ماهه قرار گرفته است. جایی که نقرسا نشان داده ثبات عملکرد در روزهای منفی نیز می‌تواند تا چه حد اثرگذار باشد. ⚙نکته جالب اینکه عملکرد نقرسا تنها به محدودکردن افت در دوره اصلاحی خلاصه نمی‌شود؛ این صندوق در بازه ۹۰روزه نیز بازدهی مثبت ۱۸.۵ درصدی ثبت کرده است. ترکیب بازدهی مثبت میان‌مدت با افت محدودتر از سایرین در ماه اخیر، تصویری قابل‌توجه از عملکرد نقرسا در شرایط متفاوت بازار نقره ارائه می‌دهد. 🗓 ۱۳ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views635−60%vs avg
Forwards3
Reactions7
Comments0
#3973Photo
Views733−54%vs avg
Forwards5
Reactions7
Comments0
#3972Photo
Views524−67%vs avg
Forwards1
Reactions—
Comments0
#3971Photo

شاخص درجا زد، اهرمی‌ها از هم فاصله گرفتند! ⚙از ۲۷ مهر تا ۱۳ آبان، شاخص کل بورس پس از چندین رفت‌وبرگشت، تقریباً به سطح ابتدای دوره بازگشته و بازدهی نزدیک به صفر داشته است. اما بررسی عملکرد صندوق‌های اهرمی در همین بازه، تصویر کاملاً متفاوتی را نشان می‌دهد؛ از بازدهی مثبت ۳.۷۲ درصدی تا افت ۹.۸۴ درصدی! 🔻در این میان، شتاب با بازدهی ۳.۷۲ درصدی بهترین عملکرد را در میان صندوق‌های اهرمی ثبت کرده و پس از آن توان با ۳.۵۸ درصد و نارنج اهرم با ۳.۴۹ درصد قرار گرفته‌اند. در مقابل، چهار صندوق بازدهی منفی داشته‌اند و فاصله عملکرد بهترین و ضعیف‌ترین صندوق به بیش از ۱۳.۵ واحد درصد رسیده است. 🛍این اختلاف در شرایطی که شاخص عملاً بازدهی نداشته، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. صندوق‌های اهرمی صرفاً نسخه پرریسک‌تر شاخص نیستند؛ ترکیب دارایی‌ها، میزان اهرم، مدیریت ریسک و وضعیت قیمت معاملاتی نسبت به NAV می‌توانند نتایج متفاوتی رقم بزنند. عملکرد شتاب در این دوره نیز نشان می‌دهد که حتی در یک بازار نوسانی و کم‌بازده، برخی صندوق‌ها توانسته‌اند نتیجه بهتری از رقبا ثبت کنند. 🗓 ۱۳ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views820−48%vs avg
Forwards6
Reactions6
Comments0
#3970Photo
Views546−65%vs avg
Forwards0
Reactions—
Comments0
#3969Photo
Views1,043−34%vs avg
Forwards5
Reactions6
Comments0
#3967Photo
Views762−52%vs avg
Forwards6
Reactions8
Comments0
#3966Photo

رقابت در صدم درصدها؛ کیان در صدر درآمدثابت‌های بزرگ 📌در بازار صندوق‌های درآمدثابت، به‌ویژه میان صندوق‌های بزرگ، رقابت بر سر بازدهی بسیار نزدیک شده است. بررسی عملکرد یک‌ماهه ETFهای بدون تقسیم سود با دارایی تحت مدیریت بیش از ۴۰ همت نشان می‌دهد که بازدهی این صندوق‌ها در محدوده ۲.۹۵ تا ۳.۰۲ درصد قرار داشته؛ یعنی اختلاف بهترین و ضعیف‌ترین عملکرد تنها ۰.۰۷ واحد درصد بوده است. ⏰در این میان، صندوق کیان با ثبت بازدهی ۳.۰۲ درصدی در صدر جدول قرار گرفته و پاسارگاد و کارا با بازدهی ۳.۰۱ درصدی در جایگاه بعدی هستند. نکته قابل‌توجه این است که کیان توانسته در مقیاس بالای دارایی تحت مدیریت، همچنان بازدهی رقابتی و بالاتر از سایر صندوق‌های این گروه ثبت کند. 🟢هرچند اختلاف بازدهی‌ها در یک ماه محدود است، اما تداوم همین برتری‌های کوچک در دوره‌های طولانی‌تر می‌تواند به اختلاف قابل‌توجهی در بازدهی تجمعی منجر شود. به همین دلیل، بررسی ثبات عملکرد در کنار اندازه صندوق، اهمیت بیشتری از مقایسه صرف نرخ‌های اعلامی دارد. ‼️صندوق افران به دلیل نوساناتی که اخیرا بخاطر پر شدن سقف و شکل‌گیری حباب در تابلو و قیمت داشته، از این بررسی خارج شده است. 🗓 ۱۳ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views28,941×18vs avg
Forwards116
Reactions9
Comments0
#3965Photo

صدر جدول بازده، با نوسانی پایین‌تر از بیشتر رقبا 🔹از ابتدای ۱۴۰۴ تا ۱۱ آبان ۱۴۰۵، بازدهی نماد صندوق‌های بخشی پتروشیمی این بررسی بین ۱۱۵.۷۲٪ تا ۱۴۹.۱۰٪ بوده است. فاصله بیش از ۳۳ واحد درصدی میان دو سر جدول نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در یک صنعت مشترک، نتیجه یکسانی برای دارندگان صندوق‌ها نساخته است. 🔹پتروفارس با بازدهی ۱۴۹.۱۰٪ بالاترین عملکرد را ثبت کرده؛ درحالی‌که انحراف معیار بازده روزانه آن ۱.۶۸٪ بوده است. برای مقایسه، پتروآگاه با بازدهی نزدیکِ ۱۴۶.۶۸٪، نوسان روزانه ۱.۹۷٪ داشته؛ یعنی پتروفارس در برابر نزدیک‌ترین رقیب، بازده بیشتری با نوسان کمتر ساخته است. 🔹پتروصبا با نوسان ۱.۶۲٪ آرام‌ترین مسیر را از منظر این معیار داشته، اما بازدهی آن ۶.۰۸ واحد درصد پایین‌تر از پتروفارس بوده است. وقتی بازده مازاد بر نرخ بدون ریسک ۳۷٪ را نسبت به نوسان می‌سنجیم، پتروفارس با نسبت ۱.۴۵ بالاتر از سایر صندوق‌های این جمع قرار می‌گیرد؛ برتری‌ای که حاصل کنار هم قرارگرفتن بازده بالاتر و نوسان نسبتاً محدودتر است. 🗓 ۱۲ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views1,321−16%vs avg
Forwards5
Reactions7
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
4 h647
9 h918
29 h1,321
  1. After 24 hours1,321
  2. Total to date1,321
#3964Video
Views999−37%vs avg
Forwards1
Reactions—
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
4 h553
9 h736
29 h999
  1. After 6 hours553
  2. After 24 hours999
  3. Total to date999
#3963Photo

رقابت در صدر بزرگ‌ترین صندوق‌های سهامی بازار 🔻در سه ماه گذشته، بازار سهام با وجود نوسانات مقطعی، فرصت مناسبی برای ثبت بازدهی‌های قابل‌توجه فراهم کرده است. با این حال، بررسی عملکرد بزرگ‌ترین صندوق‌های سهامی کلاسیک ETF نشان می‌دهد که همه صندوق‌ها به یک اندازه از این فرصت بهره نبرده‌اند و اختلاف بازدهی میان آن‌ها همچنان قابل‌توجه است. 🏓در بازه ۱۰ مرداد تا ۱۱ آبان ۱۴۰۵، صندوق آگاس با بازدهی ۴۹.۶۹٪ در صدر جدول قرار گرفته و پس از آن صندوق‌های افق ملت و داریوش قرار دارند. در همین دوره، بازدهی سایر صندوق‌های مورد بررسی بین ۳۷ تا ۴۵ درصد قرار داشته؛ به‌طوری‌که اختلاف عملکرد صندوق اول و آخر جدول به بیش از ۱۲ واحد درصد رسیده است. 🔹این اختلاف از آن جهت اهمیت دارد که صندوق‌های مورد بررسی همگی در گروه سهامی کلاسیک قرار دارند و بخش عمده عملکردشان تحت تأثیر روند عمومی بازار است. با این حال، تفاوت در ترکیب پرتفوی، وزن‌دهی به صنایع و زمان‌بندی تغییر موقعیت‌ها می‌تواند باعث شود برخی صندوق‌ها سهم بیشتری از رشد بازار کسب کنند. 🗓 ۱۲ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views1,066−32%vs avg
Forwards7
Reactions5
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
4 h646
10 h808
30 h1,066
  1. After 6 hours646
  2. After 24 hours1,066
  3. Total to date1,066
#3962Photo
Views695−56%vs avg
Forwards2
Reactions9
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
5 h486
11 h571
30 h695
  1. After 6 hours486
  2. After 24 hours695
  3. Total to date695
#3961Photo

دو سال اهرمی‌ها؛ فاصله انتخاب‌ها به ۳۸۸ واحد درصد رسید 🔹در بازه دوساله این بررسی، بازدهی نماد صندوق‌های اهرمی از ۳۲۴.۴۸٪ تا ۷۱۲.۱۹٪ متفاوت بوده است. این پراکندگی نشان می‌دهد انتخاب صندوق، حتی در یک گروه با سازوکار مشابه، می‌تواند نتیجه سرمایه‌گذاری را به‌طور محسوسی تغییر دهد. 📊موج با بازدهی ۷۱۲.۱۹٪ در صدر قرار گرفته؛ ۳۸.۷۸ واحد درصد بالاتر از نارنج اهرم و ۴۴.۴۷ واحد درصد بیشتر از بیدار. با این بازده، ارزش سرمایه اولیه طی دو سال به حدود ۸.۱۲ برابر رسیده است. 🔹مبنای مقایسه، بازدهی نماد است؛ بنابراین رشد ارزش دارایی‌های صندوق و تغییر فاصله قیمت معامله از NAV، هر دو در نتیجه حضور دارند. برای تحلیل منشأ اختلاف عملکرد، باید این دو اثر را جداگانه بررسی کرد؛ جدول حاضر حاصل نهایی تغییر قیمت برای دارنده واحدها را نشان می‌دهد. 🔹بازده دوساله موج، معادل حدود ۹.۱۲٪ بازده مرکب ماهانه است؛ یعنی اگر سرمایه‌ای در ۲۴ ماه، هر ماه به همین میزان رشد می‌کرد، به همین ارزش نهایی می‌رسید. این عدد، نرخ معادل کل دوره است و به معنای تحقق سود یکسان در تک‌تک ماه‌ها نیست. 🗓 ۱۲ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views1,177−25%vs avg
Forwards19
Reactions4
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
5 h862
11 h988
31 h1,177
  1. After 6 hours862
  2. After 24 hours1,177
  3. Total to date1,177
#3960Photo

عبور از خط ۴۰ درصد؛ رقابت تازه میان درآمدثابت‌های پرمعامله 🔹۱۴ صندوق این بررسی در یک ماه گذشته، مجموعاً بیش از ۲۰۰ همت معامله شده‌اند؛ گروهی که بخش مهمی از گردش معاملات درآمدثابت‌ها را در اختیار دارند. آخرین نرخ‌های اعلامی آن‌ها نشان می‌دهد ۴۰٪ مؤثر سالانه، نرخ غالب در میان این گزینه‌های پرمعامله است. 📊بااین‌حال، سه صندوق بالاتر از این سطح قرار گرفته‌اند: پاداش با ۴۰.۳٪، ثبات با ۴۰.۲٪ و کارآمد با ۴۰.۱٪. در مقابل، ۹ صندوق نرخ ۴۰٪ اعلام کرده‌اند و لبخند و آوند نیز روی ۳۹.۵٪ قرار دارند. 🔹پاداش درحال حاضر با نرخ ۴۰.۳٪ بالاترین نرخ را میان صندوق‌های بزرگ و پر معامله دارد. 🔹اهمیت این تفاوت، مقایسه نرخ در میان صندوق‌هایی است که هم‌زمان معاملات قابل‌توجهی دارند. پاداش بالاترین نرخ اعلامی این جمع را ارائه می‌کند؛ بنابراین حتی در میان گزینه‌های پرمعامله نیز انتخاب صندوق می‌تواند بازده موردانتظار متفاوتی برای منابع کم‌ریسک ایجاد کند. 🗓 ۱۲ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views1,106−30%vs avg
Forwards7
Reactions5
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
6 h834
11 h951
31 h1,106
  1. After 6 hours834
  2. After 24 hours1,106
  3. Total to date1,106
#3959Photo
Views1,094−31%vs avg
Forwards3
Reactions5
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
7 h822
12 h935
32 h1,094
  1. After 6 hours822
  2. After 24 hours1,094
  3. Total to date1,094
#3958Photo

کارنامه ۹ ماهه بخشی‌های بانکی با صدرنشینی بنکوداریوش 📌در ۹ ماه گذشته، صندوق‌های بخشی بانکی عملکرد قابل‌توجهی داشته‌اند؛ اما بنکوداریوش با ثبت بازدهی ۱۰۲.۷۵٪، تنها صندوق این گروه بوده که توانسته از مرز بازدهی ۱۰۰ درصدی عبور کند و در صدر جدول قرار بگیرد. این در حالی است که شاخص صنعت بانک در همین دوره حدود ۸۲٪ رشد داشته؛ یعنی بنکوداریوش بیش از ۲۰ واحد درصد بالاتر از شاخص صنعت بازدهی ساخته است. 📈اما داستان بنکوداریوش فقط به بازدهی محدود نمی‌شود. دارایی تحت مدیریت این صندوق طی ۹ ماه اخیر از حدود ۴۰۴ میلیارد تومان به بیش از ۲,۶۶۰ میلیارد تومان رسیده؛ یعنی اندازه صندوق بیش از ۶ برابر شده است. رشدی که در کنار عملکرد مناسب، نشان‌دهنده توسعه قابل‌توجه صندوق و افزایش جایگاه آن در بازار است. 🔻نکته مهم اینجاست که رشد دارایی صندوق حاصل ترکیبی از افزایش ارزش سرمایه‌گذاری‌ها و تغییرات منابع ورودی و خروجی است. بااین‌حال، هم‌زمانی بازدهی سه‌رقمی با رشد چندبرابری دارایی تحت مدیریت تصویر قابل‌توجهی از عملکرد بنکوداریوش در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد؛ صندوقی که هم در رقابت بازدهی پیشتاز بوده و هم از نظر اندازه، مسیر رشد پرشتابی را طی کرده است. 🗓 ۱۱ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views1,467−7%vs avg
Forwards10
Reactions10
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
5 h802
13 h932
27 h1,467
  1. After 6 hours802
  2. After 24 hours1,467
  3. Total to date1,467
#3957Photoalbum
Views1,492−5%vs avg
Forwards4
Reactions—
Comments—
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
1 h488
6 h1,123
29 h1,492
  1. After 1 hour488
  2. After 6 hours1,123
  3. After 24 hours1,492
  4. Total to date1,492
#3956Photoalbum
Views1,497−5%vs avg
Forwards4
Reactions1
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
1 h491
6 h1,126
29 h1,497
  1. After 1 hour491
  2. After 6 hours1,126
  3. After 24 hours1,497
  4. Total to date1,497
#3955Video

Forwarded from iBshop.ir

🔺در مدیریت نقدینگی، صرفاً میزان بازدهی مهم نیست؛ نحوه محاسبه سود، زمان دریافت آن و امکان دسترسی به سرمایه نیز اهمیت دارد. 👈صندوق تداوم اطمینان تمدن با سود سالانه ۴۰٪، گزینه‌ای برای سرمایه‌گذارانی است که به‌دنبال بازدهی بالاتر از نرخ سود بانکی و مدیریت منعطف‌تر سرمایه هستند. 🔻از مهم‌ترین ویژگی‌های این صندوق: ▪️ سود ۴۰٪ سالانه ▪️ محاسبه سود به‌صورت روزشمار ▪️ امکان فعال‌سازی واریز سود و انتخاب زمان واریز توسط سرمایه‌گذار ▪️ معاف از مالیات ▪️امکان سرمایه‌گذاری ۲۴ ساعته از طریق سامانه iBshop ▪️ نقدشوندگی بالا 🏓اگر بخشی از نقدینگی شما نیاز به یک ابزار سرمایه‌گذاری با بازدهی مشخص، محاسبه روزشمار و دسترسی مناسب به سرمایه دارد، صندوق تداوم اطمینان تمدن می‌تواند یکی از گزینه‌های قابل بررسی باشد. 🔗جزئیات بیشتر و سرمایه‌گذاری از طریق سایت آی‌بی‌شاپ 🌟 پشتیبانی: ۰۲۱۴۳۳۸۴ داخلی ۲ iBshop | قطب‌نمای سرمایه‌گذاری

Open in Telegram
Views1,381−12%vs avg
Forwards0
Reactions1
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
2 h737
8 h1,124
25 h1,359
30 h1,381
  1. After 6 hours1,124
  2. After 24 hours1,359
  3. Total to date1,381
#3954Photo

جدال سه ماهه بزرگان صندوق‌های طلا 📌در بازه سه‌ماهه منتهی به ۱۰ آبان، صندوق گوهر با ثبت بازدهی ۳۵.۶۹ درصدی در صدر بزرگ‌ترین صندوق‌های طلای بازار قرار گرفته است؛ بازدهی‌ای که حدود ۰.۷۶ واحد درصد بالاتر از گواهی شمش طلا و بیشتر از سایر صندوق‌های مورد بررسی است. 🔼نکته قابل‌توجه اینجاست که بخش عمده پرتفوی صندوق‌های طلا را گواهی شمش تشکیل می‌دهد؛ بنابراین انتظار می‌رود بازدهی آن‌ها در بلندمدت به یکدیگر نزدیک باشد. با این حال، اختلاف عملکرد صندوق‌ها نشان می‌دهد عواملی مثل نحوه مدیریت پرتفوی، ترکیب دارایی‌ها و کیفیت بازارگردانی هم می‌توانند در نتیجه نهایی اثرگذار باشند. گوهر در این دوره توانسته از همین فضای محدود برای ثبت بازدهی بالاتر استفاده کند. ⏰از طرف دیگر، گوهر اخیراً واحدهای سرمایه‌گذاری خود را تجزیه کرده است. این اقدام با کاهش قیمت اسمی هر واحد، امکان ورود با مبالغ کوچک‌تر را فراهم می‌کند و می‌تواند به دسترسی‌پذیری و چابکی بیشتر معاملات صندوق کمک کند. ✔️ترکیب بازدهی بالاتر از گواهی شمش و افزایش دسترسی‌پذیری معاملاتی، گوهر را به یکی از صندوق‌های قابل‌توجه در میان گزینه‌های بزرگ بازار طلا تبدیل کرده است. 🗓 ۱۱ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views1,436−9%vs avg
Forwards10
Reactions9
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
3 h718
8 h1,093
25 h1,411
30 h1,436
  1. After 24 hours1,411
  2. Total to date1,436
#3953Photo
Views1,082−31%vs avg
Forwards1
Reactions5
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
3 h647
8 h895
25 h1,065
31 h1,082
  1. After 24 hours1,065
  2. Total to date1,082
#3952Photo
Views1,093−31%vs avg
Forwards0
Reactions—
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
3 h653
9 h881
25 h1,071
31 h1,093
  1. After 24 hours1,071
  2. Total to date1,093
#3951Photo

بالای خط ۱۳۳ درصد؛ تفاوت عملکرد در بازار صندوق‌های طلا؛ زروان صدرنشین ماند 🔹میانگین بازدهی یک‌ساله صندوق‌های طلای این مقایسه حدود ۱۳۳٪ بوده است. این خط، مبنای مشترکی برای تفکیک عملکردها فراهم می‌کند: مشخص می‌شود کدام صندوق‌ها از متوسط گروه جلو افتاده‌اند و سهم بیشتری از فرصت‌های این دوره نصیب سرمایه‌گذار کرده‌اند. 📊زروان با بازدهی ۱۳۹٪ بیشترین فاصله مثبت را از میانگین ثبت کرده؛ حدود ۶ واحد درصد بالاتر از متوسط گروه. در این مقایسه، بالاترین بازدهی هم‌زمان با بیشترین برتری نسبت به میانگین همراه شده است. 🔹چون مبنا بازدهی نماد است، این اختلاف مستقیماً در ارزش نهایی سرمایه روی تابلو معنا پیدا می‌کند: برای یک سرمایه اولیه یک‌میلیاردتومانی، فاصله ۱۳۹٪ با ۱۳۳٪، معادل حدود ۶۰ میلیون تومان ارزش بیشتر در پایان دوره است. همین تبدیل اختلاف درصدها به مبلغ، اهمیت انتخاب صندوقی بالاتر از میانگین را روشن‌تر می‌کند. 🗓 ۱۱ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views1,158−27%vs avg
Forwards6
Reactions6
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
3 h749
9 h968
26 h1,128
31 h1,158
  1. After 24 hours1,128
  2. Total to date1,158
#3950Photo
Views572−64%vs avg
Forwards1
Reactions2
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
4 h421
10 h501
26 h566
32 h572
  1. After 6 hours421
  2. After 24 hours566
  3. Total to date572
#3949Photo

صدرنشینی سپیدما با نرخ ۴۱ درصدی 📌از ۲۵ مهرماه، صندوق سپیدما نرخ سود مؤثر سالانه خود را به ۴۱٪ افزایش داد؛ نرخی که در حال حاضر بالاترین نرخ اعلامی در میان صندوق‌های درآمدثابت بازار محسوب می‌شود. ⏰اما مهم‌تر از نرخ اعلامی، چیزی است که در عملکرد واقعی صندوق دیده می‌شود. اگر بازدهی صندوق‌های بزرگ درآمدثابت را از ۲۵ مهر تا ۱۰ آبان بررسی کنیم، سپیدما با ۱.۵۰٪ بازدهی در صدر این مقایسه قرار گرفته و فاصله مشخصی با بخش بزرگی از رقبا ایجاد کرده است. در این بررسی، صندوق افران عمداً از مقایسه کنار گذاشته شده؛ چرا که با پر شدن سقف صندوق، شرایط معاملات واحدهای آن از وضعیت عادی خارج شده و در حال حاضر قیمت تابلو حدود ۱٪ بالاتر از NAV معامله می‌شود. در چنین شرایطی، بازدهی قیمت افران الزاماً منعکس‌کننده عملکرد واقعی دارایی‌های صندوق نیست و مقایسه مستقیم آن با سایر صندوق‌های درآمدثابت می‌تواند تصویر نادرستی ایجاد کند. ✔️در مجموع، داده‌های این بازه نشان می‌دهد افزایش نرخ سپیدما صرفاً یک عدد اعلامی نبوده و حداقل در این دوره کوتاه، خودش را در بازدهی محقق‌شده صندوق هم نشان داده است. 🗓 ۱۱ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views1,132−28%vs avg
Forwards8
Reactions7
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
5 h853
11 h987
27 h1,118
33 h1,132
  1. After 6 hours853
  2. After 24 hours1,118
  3. Total to date1,132
#3948Photo

بیش از ۴۳ واحد درصد بازده بیشتر؛ با نوسان کمتر 🔹رشد صنعت فلزات در دو سال گذشته، فرصت مناسبی برای مقایسه کیفیت عملکرد صندوق‌های این گروه فراهم کرده است. در بررسی منتهی به ۱۰ آبان ۱۴۰۵، فقط صندوق‌های دارای سابقه کامل دوساله حضور دارند؛ آلیاژ، فلزا و پولاد به دلیل عمر کوتاه‌تر وارد مقایسه نشده‌اند. 🔹فلزفارابی با بازدهی ۳۶۱.۹۸٪، بیش از ۴۳.۱۴ واحد درصد از نزدیک‌ترین رقیب، متال، جلو افتاده است. نکته مهم، نوسان روزانه پایین‌تر آن است: ۱.۷۴٪ در برابر ۱.۸۵٪. یعنی در این مقایسه، بازده بالاتر همراه با نوسان بیشتری نبوده است. 📊مقایسه با رویین تصویر روشن‌تری می‌دهد: نوسان روزانه این دو صندوق تقریباً برابر است؛ ۱.۷۴٪ و ۱.۷۳٪، اما فاصله بازدهی به ۱۰۶.۵ واحد درصد می‌رسد. بنابراین رتبه‌بندی صرفاً بر اساس کمترین نوسان، بخش مهمی از تفاوت عملکرد را پنهان می‌کند. 🔹با کنار هم گذاشتن بازده و نوسان، فلزفارابی در نسبت بازده مازاد سالانه‌شده به نوسان سالانه‌شده نیز بالاتر قرار می‌گیرد. اهمیت این نتیجه، کسب بازده مازاد بیشتر به‌ازای هر واحد نوسان در دوره مشترک دوساله است؛ معیاری که مقایسه صندوق‌های یک صنعت را از بررسی صرفِ درصد سود فراتر می‌برد. 🗓 ۱۱ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views1,211−23%vs avg
Forwards3
Reactions8
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
6 h953
11 h1,076
28 h1,197
34 h1,211
  1. After 6 hours953
  2. After 24 hours1,197
  3. Total to date1,211
#3947Photo
Views905−43%vs avg
Forwards6
Reactions1
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
6 h681
28 h886
34 h905
  1. After 6 hours681
  2. After 24 hours886
  3. Total to date905
#3946Photo

صدرنشین ذخیره و جذب منابع در میان درآمدثابت‌های بزرگ 📌در شرایطی که رقابت بر سر افزایش نرخ میان صندوق‌های درآمدثابت شدت گرفته، میزان ذخیره صندوق‌ها و توانایی آن‌ها در جذب منابع جدید به دو معیار مهم برای ارزیابی عملکردشان تبدیل شده است؛ به‌خصوص در دوره‌هایی که حفظ نرخ‌های بالا، نیازمند مدیریت دقیق منابع و پرتفوی است. 🛍بررسی ۱۰ صندوق درآمدثابت بزرگ بازار نشان می‌دهد که سپر با ذخیره مثبت ۲.۶۶٪، بالاترین ذخیره را در میان صندوق‌های مورد بررسی دارد. این میزان ذخیره می‌تواند انعطاف بیشتری برای مدیریت بازدهی و حفظ نرخ‌های رقابتی در اختیار صندوق قرار دهد. ⏰اما نکته جالب‌تر، عملکرد سپر در جذب منابع است. این صندوق از زمان آغاز جنگ تاکنون بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان منابع جذب کرده و در این شاخص نیز بالاتر از سایر صندوق‌های مورد بررسی قرار گرفته است؛ آن هم در دوره‌ای که نااطمینانی‌های بازار، اهمیت انتخاب محل سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران بیشتر کرده است. 🔹هم‌زمانی صدرنشینی در جذب منابع و برخورداری از بالاترین ذخیره مثبت، وجه تمایز سپر در میان درآمدثابت‌های بزرگ بازار است. ترکیبی که از یک‌سو نشان‌دهنده توجه سرمایه‌گذاران به این صندوق بوده و از سوی دیگر، پشتوانه‌ای برای مدیریت نرخ‌های رقابتی در دوره‌های آینده فراهم می‌کند. 🗓 ۱۱ آبان ۱۴۰۵ 📱 @fundvesting

Open in Telegram
Views1,255−20%vs avg
Forwards9
Reactions8
Comments0
Views growthHide views growth

Views growth

Hours after publication

Show as table
Hours after publicationViews
0 h0
6 h950
29 h1,243
34 h1,255
  1. After 6 hours950
  2. After 24 hours1,243
  3. Total to date1,255